DATÇA MERKEZDEKİ PLAJLAR

Kargı koyu
Kargı koyu

Merkeze 3 kilometre mesafede olan Kargı Koyu, etrafı dağlarla çevrili olup denizi çok berrak bir koydur. Yaz kış Datça Belediyesi’nin minibüsleri ile rahatlıkla gidip gelebileceğiniz bir mesafededir. Datça plajları arasında en çok tercih edilendir.

kumluk Plajı
Kumluk Plajı

İlçe merkezinde yer alan Kumluk plajı, adı üstünde sahili kum olan plajın sığ bir denizi var ve bu deniz yavaşça derinleşiyor. Bu yüzden çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için de tercih edilen bir plaj. Keyifli balıkçı lokantaları ve çay bahçeleri bulunuyor.

Taşlık Plajı
Taşlık Plajı

Limandan sonra bulunan Taşlık Plajı çakıl, kum karışımı olup plajın yanından geçen Taşlık yolu trafiğe kapalı bir yürüyüş yolu şeklindedir. Buradaki cafe, restoran gibi işletmelerin şezlong ve şemsiye hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Ilıca gölü
Ilıca gölü

Datça merkezde bulunan Taşlık Plajın’daki Ilıca Gölü, içerdiği kükürtten dolayı şifalı olduğuna inanılır.

Hastanealtı Plajı
Hastane altı plajı

Hastanealtı plajı adından da anlaşılacağı gibi Datça’nın eski Devlet Hastanesi’nin hemen bitişiğinde bulunmaktadır.

Karaincir Plajı
Karaincir Plajı

Datça girişinin 18 km öncesinde bulunan Karaincir plajı, kum bir sahili ve sığ bir denizi vardır. Yiyecek ve içecek hizmeti veren işletmeler mevcuttur.

DATÇA REHBERİ

datca limani
Datça hakkında

Datça’ya gelmeden önce, Datça’nın coğrafyası, tarihi, iklimi ve ulaşımı gibi konular hakkında bilgiler edinebilirsiniz. 

bukler koylar
Datça koyları ve bükler

Datça’mızın doğa harikası koyları ve büklerini yakından tanıyın. Her biri ayrı bir Cennet olan bu koy ve bükleri muhakkak gezmenizi tevsiye ediyoruz.

eski datca
Datça'da gezilecek yerler

Datça yarımadasında görülmesi gereken bir çok yer var. Biz bir gezi sayfası olmadığımız için hepsini tanıtma imkanımız yok. Ama sizler için tavsiyelerimiz var elbette.